Attīstītākā mīļdzīvnieku barības rūpnīca Eiropā

MONGE ir kontinenta visattīstītākais mīļdzīvnieku barības ražotājs: sausā barība suņiem un kaķiem, gabaliņi, pastēte, atsevišķas porcijas un paciņas, un ne mazāk kā 3 kvalitātes līmeņi katrai receptei. MONGE atrodas Monasterolo di Savigliano, Kuneo Itālijas provincē, kur atrodas visi iesaistītie departamenti: ražošana, kvalitātes kontrole, izpēte un attīstība, loģistika, mārketings un vadība.


Ar 225 spēcīgu profesionāļu komandu un 120 pārdošanas pārstāvjiem gadu pēc gada tiek nodrošināti visaugstākie apkalpošanas standarti. Tas, par ko ir kļuvusi kompānija, ir noticis, pateicoties Monge ģimenes vīzijai un ikviena tās labā strādājošā darbinieka smagajam darbam.


MONGE ražotnes platība ir 48 000 kvadrātmetru, un tai ir 30 transportlīdzekļu nodaļas, kas garantē savlaicīgu produkcijas piegādi visā pasaulē. Spēja aptvert visus izplatīšanas kanālus un apkalpošana visos tirgus līmeņos ir veicinājusi Monge grupas pastāvīgo izaugsmi pēdējos gados.


Šie ir iemesli, kāpēc arvien vairāk ģimenes ik dienu izvēlas MONGE produktu kvalitāti saviem četrkājainajiem draugiem.


Monge & C. S.p.A. ir sertificēta UNI-EN ISO 9001:2008, Sertifikāta Nr. ER-1317/2011.

MONGE produkti ir garantija mūsu mazo draugu labklājībai un veselībai.
MONGE iegulda enerģiju un investīcijas, apgūstot jaunas, dabiskas sastāvdaļas inovatīvu produktu attīstībai.


Kompānijas komandas sastāvā darbojas izpētes un attīstības departaments, kur tiek izstrādātas produktu receptes veselīgai, sabalansētai un pilnvērtīgai suņu un kaķu barībai.

Tagad jau kādu laiku prioritāte ir dzīvnieku barība, orientēta uz specifiskām vajadzībām, kuras nosaka dzīvnieku šķirne, izmērs un dzīvesveids.

Tādēļ, ka ikvienam no mūsu mazajiem draugiem, ir specifiskas vajadzības, kas atkarīgas no dažādiem aspektiem. Olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, vitamīni, minerālvielas, kā arī šķiedras ir vērtīgi elementi, kas nodrošina augšanu, attīstību, kā arī uztur mūsu uzticamos kompanjonus labā kondīcijā.


Analīzes laboratorijas pētnieki arvien meklē labākās izejvielas un sastāvdaļas, lai radītu produktus, kas satur šos elementus precīzā daudzumā un attiecībās.

Monge, kopš 1963. gada Itālijas lolojumdzīvnieku barības vēsture

Panākumi skaitļos

Monge grupa ir Itālijas lielākais kaķu un suņu barības ražotājs.

Mājdzīvnieku barības rūpnīcā Monasterolo di Savigliano, Itālijas provincē Kuneo, atrodas visas nodaļas: ražošana, kvalitātes kontrole, pētniecība un izstrāde, loģistika, mārketings un galvenais birojs. Gadu no gada visaugstāko apkalpošanas standartu nodrošina 300 profesionāļu komanda un 120 tirdzniecības pārstāvji. Tas, par ko uzņēmums ir kļuvis, ir neparasts apliecinājums Monge ģimenes vīzijai un smagi ieguldītajam darbam.
Galvenā ražotne Monasterolo di Savigliano, ieskaitot ražošanu un loģistiku, aizņem 55 000 kvadrātmetru platību, un tās autoparkā ir 36 transportlīdzekļi, kas garantē savlaicīgu piegādi visā Itālijā.
Spēja aptvert visus izplatīšanas kanālus un apkalpot visus tirgus līmeņus ir bijusi Monge grupas pastāvīgās izaugsmes pamatā gadu gaitā.
Šie faktori ir iemesls, kāpēc arvien vairāk Itālijas ģimeņu katru dienu izvēlas Monge produktu kvalitāti saviem četrkājainajiem draugiem.

   


Eiropā vismodernākā sausās barības sistēma lolojumdzīvniekiem

Monge Group ir izvirzījusi mērķi garantēt kaķu un suņu veselīgu uzturu ar produktiem, kas atbilst visām to uztura prasībām.

Kopš 2013. gadā tika atvērta jaunā sausās barības ražotne, sausās barības ražošana ir sasniegusi jaunus apjomus ar tikpat augstiem kvalitātes un uzturvērtības standartiem.
Visas nozares un viss ražošanas process, sākot no izejvielu atlases līdz pat ražošanai un produktu iepakošanai, tiek veikts galvenajā MONGE ražotnē Monasterolo di Savigliano.
Īsta revolūcija lolojumdzīvnieku barībā Itālijā.

Vēsture

Monge radās 1963. gadā pēc Baldassare Monge intuīcijas.

Tā bija liela likme, jo tā ieviesa jaunu suņu un kaķu ēdināšanas koncepciju Itālijā, kā arī lieliska ziņa tiem, kas mīlēja savus mājdzīvniekus un vēlējās to labsajūtu. Tajos gados Itālijā notika lielas pārmaiņas. Miljoniem itāļu pārcēlās no laukiem uz pilsētām. Mūsu četrkājainie draugi kļuva par mājsaimniecību daļu, kam bija nepieciešama arvien lielāka aprūpe un uzmanība. Baldassarre Monge saprata, ka ir nepieciešamas pārmaiņas suņu un kaķu ēdināšanā, jo viņu uztura vajadzības ļoti atšķiras no cilvēku uztura vajadzībām. Tā uzņēmums gadu gaitā nepārtraukti attīstījās, ieguldot inovācijās, pētniecībā un kvalitātē, strādājot ar ārvalstu tirgiem un ieviešot jaunu produktu koncepciju Itālijā, un ieguva rekordus ne tikai mūsu valstī, bet arī visā Eiropā. Tas ir nepārtraukts izaicinājums, kuram ir apņēmības pilnas jaunās ģimenes paaudzes un nozīmīgi nozares profesionāļi, kurus Baldassare Monge aicināja sniegt savu ieguldījumu ar apņēmību un aizrautību.

Lūk, uzņēmuma, kas no tā laika līdz pat šim brīdim ir piedāvājis garšīgus, veselīgus un sabalansētus produktus suņiem un kaķiem, pagātnes pavērsieni.

1963 Monge s.a.s. ir dzimis 1963. gadā Monasterolo di Savigliano, Kuneo provincē. Tā bija pirmā Itālijā, kas sāka ražot mitro barību.
1968 gadā sāka ražot mitru konservu barību.
1975 gadā Monge ieviesa viegli atveramas konservu kārbas. Vēl viens Itālijas pirmavots.
1989 gads Pirmie mitrie pārtikas produkti paliktņos.
1994 Šis ir absolūti pirmais gads Eiropā: suņu kodumi pirmo reizi tiek cepti krāsnī.
2004 gads Jaunās rūpnīcas atklāšana mitrās barības konservu ražošanai.
2008 Vēl divi Eiropas pirmatskaņojumi: pirmo kaķu paku ražošana un konservu kārbu ķēdes ražošanas uzsākšana.
2009 Izlaiž jaunu Monge Superpremium produktu klāstu, kas paredzēts īpaši specializētajiem veikaliem.
2010 Citi superpremium jaunumi kaķiem - LeChat Natural Paté un LeChat Natural Packets.
2011 LeChat un Special Dog ienāca super premium segmentā ar Excellence līnijām mazumtirdzniecībai.
2013 Jaunās sausās barības ražotnes, modernākās Eiropā, atklāšana.
2014 gadā tika ieviests jaunais Gemon High Premium Quality, kas ļāva efektīvi apkalpot visus labākos specializētos veikalus.
2016 gads Monge piedāvājums paplašinās ar 2 jaunām produktu līnijām: Monge Bwild un Monge VetSolution.
2018 Jaunas receptes Monoprotein, kura sastāvā ir tikai viens dzīvnieku izcelsmes proteīns.
2019 Monge VetSolution ir pilnīgs klāsts, jo tiek piedāvāta arī mitrā barība.
2020 BWild Grain Free un Low Grain marķējumi laisti tirgū.


Privātā etiķete

Šobrīd Monge eksportē produkciju uz vairāk nekā 80 pasaules valstīm, piedāvājot savu ilgo un veiksmīgo pieredzi Itālijas un starptautiskajiem uzņēmumiem, kas vēlas izstrādāt savus mitras un sausas barības produktus.
Jau daudzus gadus mēs esam vadošo uzņēmumu rūpnieciskais partneris, jo īpaši lielo hipermārketu ķēžu nozarē.
Mūsu produktus un pakalpojumus var pielāgot, sākot no pētniecības un izstrādes sākuma posma līdz pat ražošanai un iepakošanai, un visus šos produktus un pakalpojumus inovatīvi izstrādā un kvalitātes kontroli veic mūsu pētniecības un izstrādes komanda.
Mūsu veterinārās uztura eksperti seko līdzi mūsu partneriem soli pa solim, tostarp sniedz atbalstu pēc ražošanas.

Kvalitāte un attīstība

Integrētā politika

Kvalitāte - Vide - Enerģija - Pārtikas nekaitīgums

Monge misija ir ražot produktus, ievērojot uzņēmējdarbības kontekstu attiecībā uz produktu aizsardzību, mūsu darbinieku veselības un drošības principu aizsardzību, kā arī vides un enerģijas aizsardzību.

Monge vadība integrētajā politikā ir noteikusi galveno instrumentu kvalitātes, drošības, vides un enerģijas pārvaldības sistēmas pārvaldībai, lai nepārtraukti uzlabotu darbības rezultātus.

 • Suņu un kaķu uzturvērtības nodrošināšana ar to vajadzībām piemērotiem produktiem.
 • Pielāgotu produktu piedāvājums, kas piemērots visos mājdzīvnieku audzēšanas posmos.
 • Lolojumdzīvnieku barības ražošana ar augstiem kvalitātes un uzturvērtības standartiem.
 • Augstu produktu kontroles standartu ieviešana, sākot no izejvielu saņemšanas, iekšējās pārstrādes un beidzot ar galīgo piegādi.
 • Nepārtraukta jaunu produktu izpēte un izstrāde.
 • Pārredzamība attiecībā uz patērētāju
 • Atbildība un patērētāju prasību un vēlmju izpilde, izmantojot:
       a) Plaša tirdzniecības tīkla attīstība teritorijā.
       b) patērētājiem pieejamu klientu apkalpošanas pakalpojumu pieņemšana
       c) veterināro uztura speciālistu palīdzība
 • Pārtikas aizsardzības plāna pieņemšana un uzraudzība, kura mērķis ir apzināt, mazināt un uzraudzīt apzināta piesārņojuma avotus.
 • Produktu autentiskuma garantēšana, izmantojot pārvaldības sistēmu pret krāpšanu un produktu viltošanu.
 • Augstu tīrības standartu uzturēšana un kontrole rūpnīcās un uzņēmuma teritorijās.
 • Valsts un starptautisko normatīvo noteikumu ievērošana
 • Vides un enerģijas aizsardzība, izmantojot:
    a) Ietekmes uz vidi un enerģiju samazināšanu
    b) Pašražotu dabas energoresursu izmantošana
 • Augstu drošības standartu nodrošināšana, lai aizsargātu darbinieku veselību darba vietā, izmantojot ražošanas organizāciju, pietiekamu un atbilstošu ekonomisko un tehnoloģisko resursu nodrošināšanu.
 • Mērķtiecīgu mācību kursu īstenošana, lai uzturētu un uzlabotu uzņēmuma personāla prasmes un veicinātu izpratni par integrēto kvalitātes, vides, enerģētikas un drošības sistēmu.
 • Jebkuras ietekmes uz vidi, nelaimes gadījumu, avāriju vai arodslimību seku samazināšana, kontrolēti un atbildīgi vadot visas darbības.
 • Nodrošināt darbinieku konsultēšanu un līdzdalību, arī ar darbinieku pārstāvja drošības jautājumos starpniecību, attiecībā uz darba drošības un veselības aizsardzības aspektiem.
 • Radīt darba vidi, kas ļauj darbiniekiem ar gandarījumu sniegt ieguldījumu uzņēmuma mērķu sasniegšanā, kā arī atpazīt un rentabli attīstīt savas profesionālās prasmes.
 • Vadības koncentrēšanās uz to, lai līgumi ar uzņēmumā strādājošajiem darbiniekiem tiktu ievēroti arī no ētiskā un morālā viedokļa.

Lai nodrošinātu mērķu un uzdevumu sasniegšanu, tiek piemēroti šādi vispārīgi principi:

 • kvalitātes, vides, enerģijas un drošības pārvaldība ietver visas uzņēmuma funkcijas un darbības visos līmeņos, lai nodrošinātu vispārēju atbildību;
 • mērķi un uzdevumi ir publiski pieejami, izplatot šo integrēto politiku un ikgadējos dažādu vadības pārskatu rezultātus;
 • mērķi un uzdevumi tiek pakāpeniski sasniegti, izmantojot uzlabošanas vadības programmas;
 • mašīnu, iekārtu un aprīkojuma izmantošana, darba vietas, darba metodes un organizatoriskie aspekti ir izstrādāti tā, lai aizsargātu darbinieku, citu cilvēku un  sabiedrības, kurā uzņēmums darbojas, drošību un veselību;
 • tiek veicināta sadarbība starp dažādiem uzņēmuma resursiem, sadarbība ar uzņēmējdarbības organizācijām un atbildīgajām ārējām struktūrām.

Augstākā kvalitāte visiem

Monge iegulda līdzekļus sava darba profesionalitātē, pētniecībā, produktu kvalitātē un piedāvātajos pakalpojumos.

Pateicoties vairāk nekā 50 gadu pieredzei, sasniegtajiem rezultātiem un plašajam mitras un sausas dzīvnieku barības klāstam, Monge vēlas kļūt par etalonu Itālijas dzīvnieku barības tirgū.

Monge produktiem jau tagad ir vislabākais cenas un kvalitātes attiecība tirgū, un šī iezīme veicina katra zīmola pastāvīgu izaugsmi un miljoniem patērētāju lojalitāti, nemaz nerunājot par viņu mājdzīvnieku apetīti. Monge ģimene aktīvi iesaistās visos uzņēmuma darbības aspektos, personīgi garantējot produktu garšas īpašības.

Inovatīvas tehnoloģijas suņu un kaķu labsajūtai

Monge produkti ir suņu un kaķu labsajūtas un uzturvērtības garantija.

Monge velta enerģiju un investīcijas inovatīvu, dabisku un cietsirdīgu risinājumu meklēšanai, lai izstrādātu savus produktus. Iekšējais pētniecības un attīstības departaments nosaka veselīgas, sabalansētas un pilnvērtīgas barības kaķiem un suņiem receptūru. Jau kādu laiku jaunā lolojumdzīvnieku barības robeža ir orientēta uz suņu un kaķu vajadzību izpēti atkarībā no šķirnes, lieluma, dzīvesveida un vecuma. Tas ir tāpēc, ka katram no mūsu mazajiem draugiem ir īpašas vajadzības, kas saistītas ar dažādiem aspektiem. Olbaltumvielas, ogļhidrāti, lipīdi, vitamīni, minerālvielas un šķiedrvielas ir vērtīgi elementi, kas nodrošina mūsu uzticamo pavadoņu augšanu, attīstību un uzturēšanu. Analīžu laboratorijas pētnieki meklē labākās sastāvdaļas, lai radītu produktus, kas satur pareizo šo elementu kombināciju. Rezultāts ir ideāls uzturs katram sunim un kaķim.

Konkrētas saistības ilgtspējīgai ekonomikai

Monge vienmēr ir atbalstījusi politiku, kas vērsta uz ilgtspējīgas ekonomikas attīstību:

 • Mūsu skārdenes un paplātes ir bezgalīgi pārstrādājamas.
 • 80 % no mūsu patērētās enerģijas tiek saražoti pašu spēkiem, pateicoties uzstādītajiem fotoelementu paneļiem, koģeneratoram un Kawasaki turbīnai.
 • Vairāk nekā 90 % mūsu ražošanas procesos izmantotā tvaika iegūst, reģenerējot siltumu no koģeneratora un turbīnas.
 • Mūsu rūpnīca tiek pilnībā apsildīta ar karsto ūdeni, ko iegūst, atgūstot siltumu no nepārtrauktās sterilizācijas iekārtas un turbīnas.
 • Lielākā daļa mūsu rūpnīcā radīto atkritumu tiek sašķiroti pēc veida un nosūtīti otrreizējai pārstrādei.
 • Mūsu kravas automobiļu parks tiek papildināts ar transportlīdzekļiem, ko darbina ar sašķidrinātu metāna gāzi.ELFLA - Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai: Eiropa investē lauku apvidos.

Lauku attīstības programma 2014.-2020. gadam

4. pasākums
Darbība 4.2.1

Projekta apraksts: 100 g vienporciju paplātīšu pildīšanas un aizzīmogošanas procesa tehnoloģiskā inovācija.


Ieguldījums ir paredzēts, lai uzlabotu kvalitāti un uzlabotu 100 g vienporciju paplātīšu pastēšu ražošanu, jo īpaši, lai izstrādātu produktus ar vienu olbaltumvielu avotu, piemēram, vistas monoproteīnu, lai atbalstītu mitras lolojumdzīvnieku barības tirgus tendenci, kas dod priekšroku šāda veida barībai.Pateicoties jaunajām tehnoloģijām saskaņā ar "Rūpniecības 4.0″ modeli, projekta īstenošana ļaus uzlabot parasto un ārkārtas ražošanas pārvaldību, sākot ar jaunu ražošanas struktūru, kas spēs reaģēt uz tirgus attīstību, neapdraudot kvalitāti, palielinot integrāciju starp ražošanu, uzglabāšanu, loģistiku un izplatīšanu saskaņā ar tehnoloģisko un digitālo attīstību, kas notiek Monasterolo di Savigliano ražošanas vietā.


Kopējās izmaksas: € 2 000 000,00 no kuriem ELFLA finansējums: 344 960,00 euro.


www.regione.piemonte.it/svilupporurale

Projekta apraksts: tehnoloģiskā inovācija pastēšu 400 g kārbās un vienporciju paplātēs un gabaliņu vienporciju iepakojumos ražošanas un iepakošanas procesos.


Ieguldījumu programma ir paredzēta tikai konkrētiem specifiskiem mitrās produkcijas veidiem, jo īpaši pastētēm, kas iepakotas vienporciju paplātēs vai konservu kārbās līdz 400 g, un gabaliņiem, kas iepakoti vienporciju iepakojumos (doypacks).Projekts ir īpaši vērsts uz dažu uzņēmuma galveno produktu tehnoloģiju un ražošanas sistēmu inovāciju, un tā mērķis ir optimizēt iekārtu un ražošanas plūsmu izmantošanu un ierobežot izmaksas, jo tas ir būtisks priekšnosacījums ilgtermiņa stratēģiju plānošanai, lai radītu pozitīvas sekas nozarei, nodarbinātībai un ar to saistītās plašās darbības jomas (loģistika, izplatīšana, pakalpojumi utt.) attīstībai.


Kopējās izmaksas: EUR 1 500 000,00 no kuriem ELFLA finansējums: 258 720,00 euro.


www.regione.piemonte.it/svilupporurale